Mugla Bodrum Yarımada

Bodrum Yarımada

Muğla iline bağlı Bodrum yarımadası, Anadolu’nun güneybatı kıyı şeridinde yer almaktadır. Bir yanı Güllük Körfezi, bir yanı Gökovaya bakan Bodrum, tarihi, doğal güzelliği ve renkli hayatıyla hem huzurlu, hem de eğlenceli bir tatil yaşamak isteyenlerin ilk adresi.

Bodrumun olağanüstü gecelerinin ve hareketli gündüz yaşamının yanı sıra, bir tatil beldesi olarak Bodrum’un diğer eşsiz özelliği de, pek çok sayıdaki sessiz ve sakin koyları, kumsalları ve Bodrum yarımadası üzerinde kurulu köyleridir.

Egenin Türkiye yakasındaki başka hiç bir yeri, geleneksel Türk köyü yaşamını, modern bir yerleşim yerinin itiş kakışından yalnızca bir kaç dakika uzaklıkta ziyaretçilerin gözleri önüne böylesine seremez. Bodrum yarımadasını keşfetmenin pek çok yolu vardır.

Bunlardan en çok keyif vereni, civardaki koyları ve kıyı köylerini, yerel limanlardan kalkan günübirlik gezi tekneleriyle dolaşmaktır. Bir diğer olanak da, buralara sefer yapan dolmuşlardır. Dolmuş yapan minibüsler duraklarda, yol üstlerinde ve gereken her yerde yolcuların hizmetindedirler. Her taşıtın gideceği yer, üzerinde yazılıdır.