5 Yıldızlı Bodrum Otelleri

5 yıldızlı bodrum otelleri – Tatil deyince aklınıza harika koylar, birbirinden konforlu beş yıldızlı oteller, yaz sıcağında kendinizi bırakmayı hayal ettiğiniz masmavi bir deniz ve gece boyunca devam eden kıpır kıpır bir müzik geliyorsa, arada sırada karşıdan size bakan bir Yunan adasına doğru yelken açıp uzo keyfi yapmayı iple çeker olduysanız ve şehir hayatının keşmekeşi içinde kendinizi her zamankinden daha yorgun hissediyorsanız, bir Bodrum tatili yapma zamanınız gelmiş demektir.

Bodrum’un birbirinden güzel sahillerinden hangisine yakın olmak istediğinize karar verdikten sonra beş yıldızlı Bodrum otellerinden birini seçebilirsiniz.

Önünüzde uzanan geniş konaklama yelpazesi gözünü biraz korkutabilir, çünkü Türkiye’nin en gözde tatil adresi olan Bodrum yıllar içerisinde misafir ağırlama kapasitesini fazlasıyla artırarak tam bir turist cenneti haline gelmiştir. Yarımadanın en kuzeydoğu ucunda bulunan ve Bodrum merkezine yaklaşık yedi kilometre mesafede olan Torba Koyu’nu tercih edenler için burada birçok 5 yıldızlı otel seçeneği bulunuyor. Sahilde güneşlenirken yanı başınızda size tanıdık gelen ancak bir türlü çıkaramadığınız bir ses duyarsanız şaşırmayın; birçok ünlü tatil için Bodrum’un bu bölgesini tercih ediyor. Hal böyleyken yaz aylarında paparazzilerin neden sık sık buralara uğradığını anlamak hiç de zor olmuyor. Gölköy civarında kalanların en sevdiği etkinliklerden birisinin dolunay zamanında tekne turu yapmak ve güçlü dolunay ışığında romantik bir gece geçirmek olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

 

Uzun zamandır Yunan adalarından birini görmenin hayaline kuranlar için, Bodrum iyi bir geçiş noktasıdır. Yaz döneminde Bodrum’dan hareket eden düzenli tekne seferleriyle kireçtaşı tepeleriyle nefis bir tırmanış alanı olan Kalymnos Adası’na, en gözde Ege adaları arasında yer alan Rodos ve Kos’a ya da Rodos’un kuzeyinde yer alan ve 2500 kişilik nüfusuyla küçük ve çok sevimli bir ada olan Simi’ye gidebilirsiniz.

Merkezde Bodrum Kalesi’ni ve kale içinde yer alan antik batıkların görülebileceği Sualtı Müzesi’ni ve elbette kalenin en yüksek kulesi olan kırk yedi metre boyundaki Fransız Kulesi’ni gördükten sonra deniz ürünlerinden oluşan nefis bir akşam yemeğiyle yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Rotanızı Bodrum merkezinden yirmi beş kilometre uzaklıkta olan ve yarımadanın kuzey bölümünde kalan Gündoğan’a doğru çevirin. Yemekten önce atacağınız kısa bir turla kaya mezarlarını, kilise harabelerini ve yel değirmenlerini görebilirsiniz. Ayrıca planınıza 15 dakikalık kısa bir tekne yolculuğunu dâhil etmek isterseniz Küçük Tavşan Adası’na veya diğer adıyla St. Apostol Adası’na giderek Apostol Kilisesi’nin harabelerini gezebilirsiniz. Bu kilisenin en çarpıcı özelliklerinden birisi Konstantinopolis’te Bizans İmparatoru II. Justanius tarafından yaptırılan Aya Sofia Kilisesi’yle benzeri mimari özellikler taşımasıdır.